Jezikovna sekcija

Jezikovno sekcijo je ustanovilo društvo v letu 2000 z namenom povečati skrb za strokovni jezik, poenotiti informacijsko izrazje, pridobiti strokovnjake in široko javnost pri njegovem oblikovanju.

Področje dela:

• Predstavitve in strokovne razprave na posvetovanjih in posebnih dogodkih - članki
  • Razprave o izrazih in razlagah, vprašanja in odgovori - forum
  • Oblikovanje spletnega Slovarja informatike
  • Korpus informatike - zbiramo besedila v elektronski obliki, za kasnejšo obdelavo in analizo uporabe. Če želite prispevati besedilo, se prijavite tukaj.

Trenutno je v sekciji blizu 30 članov. Predsednik sekcije je dr.Tomaž Turk. Če se želite včlaniti v sekcijo, se prijavite tukaj.