Uporabna informatika

Revija Uporabna informatika je edina slovenska strokovna revija za področje informatike, ki občasno objavlja tudi izvirne prispevke tujih avtorjev v angleščini. Redno izhaja štirikrat letno, v zadnjih letih pa so izšle poleg teh še izredne številke. Kot strokovna revija seznanja strokovno javnost in uporabnike s tekočimi dosežki informatike po svetu in v Sloveniji. Posebna vrednost revije so predstavitve domačih projektov in dosežkov v člankih domačih avtorjev. Poleg tega revija seznanja strokovno in splošno javnost o pomembnih evropskih dogodkih in dokumentih, ki usmerjajo to področje v Evropski zvezi in ki bodo neizogibno vplivali tudi na nas. Uporabna informatika je prva v Sloveniji objavila slovenski prevod Bangemannovega poročila. V njej je izšla tudi evropska ministrska deklaracija in posebna številka je bila posvecena prevedeni Beli knjigi o informacijski druzbi v Evropi.

Revijo ureja uredniški odbor, ki ga je imenoval Izvršni odbor društva izmed vidnih slovenskih informatikov. Vsi prispevki so strokovno pregledani in ocenjeni, ali so primerni za objavo glede na strokovni nivo revije in uredniške usmeritve. Revija ima stalne rubrike uvodnik, strokovna poročila, ocene, informacijske rešitve, nove tehnologije, dogodki in prireditve. Odmevnost prispevkov v reviji potrjuje, da uredniška politika izpolnjuje pričakovanja bralcev. Uporabno informatiko vsi člani društva.

Odgovorni urednik: Andrej Kovačič; Uredniški odbor: Marko Bajec, Vesna Bosilj Vukšić, Dušan Caf, Janez Grad, Jurij Jaklič, Milton Jenkins,  Andrej Kovačič, Katarina Puc, Vladislav Rajkovič, Heinrich Reinermann, Ivan Rozman, Niko Schlamberger, John Taylor, Ivan Vezočnik, Mirko Vintar, Tatjana Welzer Družovec

Leto 2003, stevilka 2

Leto 2001, stevilka 4

Leto 2001, številka 4:
oktober, november, december

Na voljo je tudi arhiv starih številk.